Katılım Koşulları

6. Uluslararası Sakarya Kısa Film Festivali Katılım Koşulları ve Başvuru Belgeleri

1- Uluslararası Sakarya Kısa Film Festivali, Türkiye’de ve Türkiye dışında lisans düzeyinde eğitim gören bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır.

2- Festivale kurmaca ve belgesel dalında çekilen kısa filmlerle başvurulabilir.

3- Festivale katılım ücretsizdir.

4- Süresi 25 dakikayı aşmayan ve 1 Ocak 2018 tarihinden sonra çekilmiş filmler festivale başvurabilir.

5- Bir yarışmacı festivale birden fazla film ile başvurabilir.

6- Başvurusu yapılan filmler için bir çekim formatı kısıtlaması yoktur.

7- Festivale katılım online olarak gerçekleştirilecektir. Katılımcılar belgelerini Wetransfer üzerinden filmfest@sakarya.edu.tr adresine göndereceklerdir. Wetransfer üzerinden gönderilecek belgeler:

  • Film
  • Künye
  • Sinopsis
  • Yönetmen biyografisi
  • Yönetmenin öğrenci belgesi
  • En az iki çekim arkası fotoğrafı ya da iki dakikayı aşmayan çekim arkası görüntüsü

Katılımcılar ayrıca bir başvuru formu doldurmayacaklardır. Belgeleri içeren dosya beyan olarak kabul edilecektir. Eksik belge gönderen katılımcıların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

8- Son başvuru tarihi 5 Ekim 2020‘dir.

9- Festivale başvurusu yapılan filmler ön jüri tarafından değerlendirilecektir. Ön jürinin değerlendirmesi sonucunda kurmaca ve belgesel dalında ilk ona kalan filmler, ana jürinin değerlendirilmesine sunulacaktır. Finale kalan filmler, festival ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi web sayfalarından duyurulacaktır.

10- Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışma’ya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular Eser Sahibinin sorumluluğundadır.

11– Gönderilen eserler Festival Kurulu tarafından yalnızca festival ve yarışma amacına uygun olarak kullanılacaktır. Festival Kurulu, gönderilen filmlerin ticari amaçlarla kullanılmayacağını taahhüt eder.

12- Kurmaca ve belgesel dalındaki filmler ayrı kategoriler halinde değerlendirilecektir. İki kategoride de ilk üçe kalan filmlerin hak sahipleri para ödülü, plaket ve katılım sertifikası elde edecektir. Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin değerlendirmesi sonucunda en yüksek puanı alan kurmaca ve belgesel filmin hak sahipleri ise Öğrenci Özel Ödülü’nün sahibi olacaktır. Kurmaca ve belgesel dalında ödüller:

  • Birinciler 5000 TL
  • İkinciler 3000 TL
  • Üçüncüler 2000 TL

Küresel salgın ve benzeri hususlardan kaynaklanabilecek özel durumlar karşısında Festival Düzenleme Kurulu’nun söz konusu tarihlerde değişiklik yapma ve festivali iptal etme hakkı saklıdır.

 

Was this helpful?

0 / 3 0