Festival Hakkında

Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde, Sakarya Büyük Şehir Belediyesi partnerliğinde ve T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı katkılarıyla düzenlenmektedir.

Festivalimiz, 2015 yılında Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi kuruculuğunda Golden Pumpkin ismi ile serüvenine başlamıştır. 2020 yılı itibari ile Sakarya şehri ile özdeşleşmesi ve Sakarya kültürünün gelişmesine katkı sağlamak amacı ile Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali olarak ismi değiştirilmiştir. Festivalimizin odak noktasında lisans öğrencileri bulunmaktadır. Öğrencilerimiz festivalin her safhasında aktif rol alarak bu heyecanı hem yakından takip etme şansı bulmakta hem de sektörden önemli isimlerle mezun olmadan önce çalışma imkânı elde etmektedirler. Böylelikle öğrencilerimiz için bu festival önemli bir uygulama alanı haline gelmektedir.

Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali her yıl daha tecrübeli ekibi ile Türkiye ve yurt dışındaki sinemaya sevdalı tüm öğrencilerin filmlerini ödüllendirerek onların sinemaya olan ilgilerini arttırmayı ve onları sinemaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Festival kapsamında birçok akademisyen, yapımcı ve yönetmenle atölyeler düzlenmekte ve bu vesile ile film çekmek isteyen öğrenciler cesaretlendirilmektedir.

Was this helpful?

0 / 3 0